Вітаю Вас Гість!
Четвер, 28.03.2024, 23:01
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2451

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Розповідь

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Розповідь" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Розповідь - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Розповідь на тему "Весна прекрасна"
21.03.2016, 13:25


Розповідь про найпрекраснішу пору року - Весну.

День починає помітно додаватися ще з половини грудня; а до 9-го березня він займе вже половину доби. Початок весни тому і вважається з 9-го березня.
Сонце весною не тільки довше залишається на небі, але і гріє з кожним днем помітно сильніше.
Сніг починає помалу танути, і вода струмками збігає з землі в річки і озера. Скоро і лід на річках поступається впливу променів сонця. По берегах річок з'являються великі ополонки. Мине ще тиждень - і весь лід підніметься прибуває водою, почорніє, почне ламатися, і пухкі крижини помчать за течією річки. Води в річці в цей час прибуває стільки, що вона не може поміститися в берегах: виступає і розливається по навколишніх луках. Розлив річок звуть водопольем. Інша речонка така маленька, що влітку її переходили вбрід, в водопілля розливається на п'ять, на шість верст і більше. Наша Волга-матінка, в яку вливаються тисячі річок і речонок, розстеляється весною наче море. Люди поспішають скористатися недовгим багатством води, і великі барки, навантажені товарами, ходять весною там, де влітку ледь не бродять кури.
На полях з'являються спочатку проталини: але скоро земля, мокра, просочена водою, всюди показується з-під снігу. Пройде ще тиждень, інша - сніг залишиться хіба де-небудь у глибокому яру, куди не заглядає сонце. Небо стає все синє, а повітря все тепліше.
Ще не весь сніг зійде, коли там і сям почне вже показуватися, біля старої пожовклої трави, нова, яскраво-зелена травичка. На полях, де селяни ще з осені засіяли жито або пшеницю, піднімається і зеленіє озимину, немов зелений оксамит.
Разом з травою з'являються і перші квіти. Блакитненький пролісок пробивається в лісах з-під торішнього листу. З'являється подекуди і жовтий кульбаба, той самий, що згодом одягне свою пухнасту білу шапочку, круглий, як куля, і до того легку, що варто тільки на неї дути - і вона вся розлетиться.
Дерева також пробуджуються від зимового сну і, розігріті сонечком, наповнюються соками. Якщо прорубати в цей час кору берези або клена, то з-під неї закаплет солодкий і запашний сік.
Бруньки листя підготовлені деревом ще з осені. Всю зиму вони залишалися в одному положенні і були ледь помітні; тепер же вони починають швидко наливатися, рости, скидувати свою коричневу лушпиння і розгортатися в зелені листя.
На вербі з'являються пухнасті квіти, або баранці. Ви, мабуть, помітили їх на вербових гілках у Вербну неділю? Потім з'являються ледь помітні, липкі і запашні листя берези. Минуло ще десять днів - і кучерява, яскраво-зелена берізка, з білим, охайним своїм стовбуром, варто разубранная, ніби на свято: весела, яскрава, запашна. За березою поспішає розпуститися липа, вільха, дуб. Лапаті листки клена не змушують довго чекати на себе. Чагарники і дерева друг перед іншому поспішають причепуритися на свято весни. Спочатку зелень на деревах здається рідкою, тому що листочки ще малі, так і крізь зелену яскраву траву де-не-де просвічує ще чорна земля. Але листочки і трава ростуть швидко, - до травня все зазеленіє: гаї знову стануть непроглядными, а на полях зарясніють тисячі кольорів. Взимку панує одноманітність: все один і той же сніг. Але навесні щодня з'являється щось нове: то проглянет блакитненький вічко незабудки; то розгорнеться пахуча чашечка конвалії, а ще вчора її не було, то заблищать в зелені біленькі квіточки суниці, з яких до кінця весни вийдуть соковиті, червоні ягоди. Вишні, яблуні, груші покриваються білими, і біло-рожевими квітами. Всі святкує весну, все цвіте і пахне.
Не скрізь весна починається в один і той же час. Чим південніше, тим і весна стає раніше. У Криму вже у лютому рвуть квіти, а в Архангельську і в квітні можна відморозити ніс.
Птахів, разом з весною, з'являється безліч. Перші прилітають граки і криком своїм нагадують, що весна почалася. Вони з'являються майже завжди близько 9-го березня. Але ось і жайворонок, піднявшись високо в повітрі, заспівав свою гучну пісню. Швидкі, острокрылые ластівки прилітають дещо пізніше. Шпаки, дрозди, кулики, дикі голуби, зозулі з'являються одні за іншими і населяють поля, ліси і гаї, нещодавно ще безмовні.
Високо в повітрі тягнуться з півдня на північ зграї журавлів, диких качок, гусей та лебедів. Скоро і соловей почне свою дзвінку пісню. Одні з цих птахів, дикі гуси, журавлі, лебеді, летять далі; інші залишаються у нас на все літо; ті, які залишаються, приймаються вити гнізда: носяться, кричать, працюють, збирають сухі гілочки, солому, мох, траву.
Клопітливі мурахи, строкаті метелики, незграбні жуки, а потім нестерпні комарі і мошки, тисячі найрізноманітніших, літаючих та повзаючих комах виходять на світ Божий. Працьовита бджілка, проспавшая довгу зиму в теплому вулику, прокидається, покидає свою воскову келію і летить збирати солодкий мед з квітів.
В звіриному царстві помітно менше зміни. Диких звірів взагалі можна бачити рідко. Але не можна не бачити, як радий весни домашню худобу. Простоявши довгу зиму в хлівах, коні, корови, вівці весело вибігають на поле, і пастуху не доводиться довго викликати їх з будинку своєї довгою трубою.
Раді люди першого снігу, але ради ще більш першим квітам. Будь-який час року приносить задоволення і свої турботи. Подвійні рами виймають в будинках; свіже повітря і яскравий світ вриваються в кімнату. Звуки з вулиці, яких цілі півроку не було чутно за подвійними скельцями, лунають голосно. А для селян скільки доведеться роботи! Але вони роботи не бояться. За зиму хліб, овес, сіно і навіть солома - всі переведеться: одне на їжу людям, інше на корм худобі. Треба братися за роботу, щоб було що їсти до майбутньої осені та зими.
Виправляє селянин віз, ладнає борону і соху і, коли земля трохи по - обогреется і пообсохнет, їде в поле. Він оре, боронит поле і сіє на ньому ярове, що повинно бути посіяно і зібрано в одному і тому ж році: овес, гречку, ячмінь, просо. В городах копають гряди, садять картоплю, цибулю, горох, боби, капусту; сіють коноплі, буряки, моркву, ріпу. У столицях люди достатні переїжджають на дачі, де садівники влаштовують клумби, садять і сіють квіти. Радіє весні і бідняк: слава Богу - стало тепліше! Боже сонечко світить для всіх задарма, для всіх однаково; дров треба менше і худе плаття сноснее.

(Костянтин Ушинський)
http://ped-kopilka.com.ua/semeinaja-biblioteka/raskazy-o-vesne-dlja-shkolnikov-vesna.html

Твір на тему "Найпрекрасніша пора року — Весна"

Пташко! Будь рада теплу і весні.
Олександр Олесь

Тануть сніги, біжать струмочки, починає пробиватися перша травичка, розпукуються бруньки, з'являються тендітні квіти, чути спів пташок... Це настала Весна — найпрекрасніша пора року, оспівана поетами за свою первозданну красу.
Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, вона приносить радість і надію, надію на краще. Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, які вкривають землю пуховою ковдрою, після зимової сплячки, у яку, здається, впадають не лише деякі види звірів, а вся природа, нарешті настає Весна — прекрасна царівна у зеленому вбранні та віночку ніжних квітів.

А Весна іде, як фея,
В чарах шуму і пісень,
Біла, біла, як лілея,
В квітах яблунь і вишень.
(Олександр Олесь)

Мабуть, немає нікого мудрішого за матінку-природу, бо інакше як пояснити, що щороку одна пора змінюється іншою та незмінно настає найочікуваніша з них — Весна. Вона пробуджує у душах людей щирі та ніжні почуття, бо Весна настає не тільки в природі, а й у серцях тих, хто здатен відчувати красу та спроможний милуватися навколишньою красою, яка, і справді, може залишити байдужими тільки кам'яні серця.

Стояла я і слухала весну,
Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну,
То знов таємно-тихо шепотіла.
(Леся Українка)

Разом із потеплінням повітря відбувається потепління у душі, і так само, як ламається крига на річці, ламається крига, яка сковує людські серця. Весна обіцяє змінити все на краще, вона пророкує настання нових — кращих часів, і навіть найзапекліші скептики та песимісти починають вірити у те, що негаразди та неприємності залишаться десь у минулому, що їх забере із собою Зима, яка вже минулася, а весна разом із пахощами квітів принесе пахощі надій.

Вона мені співала про любов,
Про молодощі, радощі, надії,
Вона мені переспівала знов
Те, що мені давно співали мрії.
(Леся Українка)

Весною всі намагаються вибратися «на природу» — в ліс або поближче до річки. Щоправда, більшість «веселих компаній» не дуже роззирається навкруги, а захоплюється, здебільшого, «напитками та наїдками», залишаючи після себе бруд і спотворюючи галявину, на якій вони збиралися. Люди, які не вміють та не хочуть бачити красу навколишнього світу, втрачають багато (вони й самі не розуміють, наскільки багато), бо яке ж це щастя — вдихнути у лісі свіже, прозоре повітря, дослухатися до співу безлічі пташок, які ховаються у гіллі, дивитися на тендітні квіточки, які щільно вкривають прекрасною та різнобарвною ковдрою теплу землю. Хотілося б, щоб усі бачили та відчували красу природи та на питання Павла Тичини:

«Ви чули ж бо: так липа шелестить,
Ви знаєте, як сплять гаї?»

кожній людині можна було б сказати:

«Та ви вже знаєте, як сплять гаї»...

http://www.ukrlib.com.ua/sochm/printout.php?id=117

Чому тобі подобається весна? Текст-розповідь

Кожна пора року по-своєму гарна. Але весна подобається мені найбільше.
Саме у цю пору відбуваються дивовижні зміни у природі. Усе навколо оживає. Милують моє око ранні весняні квіти : проліски, первоцвіт, фіалки. А зелений колір листочків, молодої трави не можуть не заворожувати мене. Адже цей колір є моїм улюбленим. Про свій приліт радісно сповіщають своїм співом птахи. Часто мені доводилось бачити приліт лелек. Зацвітають пишним цвітом дерева. А коли подує вітерець , квітки починають прощатись зі своїми пелюстками. Вони білою скатертиною вкривають все навкруги. А це значить, що скоро прийде красне літечко. Я люблю спостерігати за цими чудовими змінами у природі.
Ось чому я люблю весну.

http://4database.org/archives/487

Категорія: Розповідь | Додав: Поля
Переглядів: 1958 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[24.03.2014][Твір]
Твір на тему Україна - моя Батьківщина (1)
[16.03.2016][Твір]
Твір-розповідь "Мій друг" (0)
[14.03.2016][Твір]
Твір на тему "Хто для мене є взірцем" (0)
[06.07.2016][Диктанты]
Диктанты по русскому языку 10 класс (0)
[17.06.2013][Твір]
Твір розповідь на тему Моє місто (0)
[06.12.2016][Диктанти українською мовою]
Диктанти. 5 клас (0)
[17.11.2016][Діалог]
Діалог у магазині (0)
[29.01.2016][Казки]
Казка про Сніговика (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]