Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 29.03.2024, 18:03
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2451

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Твір на тему "Писанка"
24.04.2016, 17:33


Твір на тему: "Українська писанка"

Якось я була в бабусі перед Великоднем, вона пекла паски та робила писанку. Я зацікавилася, чому саме яйце розмальовують?
Бабуся посміхнулася до мене, посадила біля себе і розповіла цікаву історію.
Знамениті у всьому світі українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу.
Найперше яйце - за легендою - мало всередині не жовток з білком, а зародок цілого світу. Розмальовані яйця-писанки присвячувалися сонцеві й весні, а розписували їх напередодні свята Весни. З тієї хвилини, коли на яйце наносився орнамент, воно переставало бути простим яйцем, а ставало святою писанкою. Бо ж були ці орнаменти не простими малюнками, а таємничими знаками, пов'язаними з магічними обрядами. Бабуся казала, що сьогодні люди розучились «читати» писанки і навіть не здогадуються, про що нам може розповісти той чи інший малюнок. Писанки вважались вірними помічниками й захисниками наших предків. Їх, до речі, не можна було писати в той час, коли ти з кимось посварився чи був у гніві, адже писанка - символ добра й сонця.
Дарувати писанку - означає бажати щастя, здоров'я, доброї вдачі. Діти ходять по хатах, даруючи писанки родичам, а дівчата розписують їх для своїх коханих.
Українська писанка разом із нашими земляками помандрувала в далекі світи. І тепер немало американців, австралійців, німців, канадців сприймають її як свою, рідну, і не уявляють Великоднього свята без писанки.

Уліщенко А.Б., Уліщенко В.В. 333 нових учнівських твори. Українська мова та література. Зарубіжна література / На допомогу учням 5 – 11 кл., абітурієнтам. – Харків: Торсінг, 1999. – С. 358-359.

http://academia.in.ua/?q=node/277

Українська писанка.

На Великдень українці печуть паски та роблять писанки та крашанки. Крашанка — це яйце, яке опускають в спеціальний розчин, після чого воно змінює свій колір і стає червоним, синім, зеленим тощо. Писанка — це яйце, на якому намальований якийсь орнамент. Моя бабуся казала, що орнаменти — це не прості малюнки. Це таємничі знаки, зв’язані з магічними обрядами, присвяченими святу Весни. Зараз люди вже забули зміст цих орнаментів, розучились читати їх таємничі знаки.

За легендою, найперше яйце мало всередині зародок усього світу. Коли на яйце наносять орнамент, воно стає не простим, а свяченим. Писанки вважались помічниками й захисниками, тому їх не можна було писати в той час, коли з кимось посварився, чи був у гніві. Писанка — символ добра й сонця.

Звичай робити писанку був перейнятий іншими народами. Зараз багато американців, німців, канадців не уявляють Великодня без писанки.

http://zubrila.com/ukra%D1%97nska-pisanka-tvir-z-narodoznavstva-lt-br-gt-tvori-z-rozvitku-movlennya-ukra%D1%97nska-mova-ta-literatura-shkilnij-tvir-lt-br-gt/


Писанка

На Гуцульщині є незвичайний музей, де зібрані писанки. За давніми народними повір’ями, писанка — символ весняного пробудження природи, сприяє добробуту, багатому врожаю.

Писанкарство — один з найдавніших і найцікавіших видів творчості українського народу. В експозиції музею «Писанка» є роботи талановитої художниці Марії Боледзюк. На писанках майстрині — чудо-олені, казкові птахи, риби, квітне свячена верба. Все зображено найрізноманітнішими фарбами: червоною, жовтою, зеленою. Кожен штрих точно передає почуття любові до рідної природи.

Погляд зупиняється на писанці із зображенням осяяної яскравим світлом бані церкви з написом «Христос Воскрес!» Малюнок обрамлений безкінечним і безвічним, як світ, орнаментом гуцульських візерунків.

Мініатюра народної художниці приваблює самобутністю, чистотою кольорів, складністю малюнків.

Завдяки таким чарівницям як Марія Боледзюк писанкарство не піде у небуття, а дивуватиме фантазією не одне покоління українців.

http://vsitvory.com.ua/pisanka.html

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 9943 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.3/3
[10.06.2016][Сочинения]
Мини сочинение на тему моря и кораблей (0)
[29.09.2013][Твір]
Твір розповідь на тему «Щастя» (0)
[14.03.2016][Диктанти українською мовою]
Диктанти для 9 класу з української мови (0)
[11.11.2016][Вірші для дітей]
Вірші про перший сніг (0)
[27.10.2016][Твір]
Твір на тему "Звичаї та традиції у Великобританії" (0)
[22.11.2016][Твір]
Твір на тему повість Івана Франка "Захар Беркут" (0)
[26.04.2017][Твір]
Поняття словесного образу (0)
[20.04.2017][Твір]
Аналіз художнього твору (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]