Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 29.03.2024, 14:36
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2451

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Різдвяні традиції моєї родини
03.01.2017, 14:08


Святкування Різдва: традиції моєї родини

Для нашої сім'ї Різдво - одне з найдивовижніших і найулюбленіших свят. Ми найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить тепло і радість. Скільки себе пам’ятаю, ми завжди зустрічали Різдво у колі своєї родини. Спочатку це був дім наших дідуся і бабусі. А тепер напередодні свята ми разом з дітьми обов'язково їдемо до батьків. У їхньому будинку вже багато років збирається наша родина.
На Святу вечерю 6 січня накриваємо святковий стіл, обов'язково з дванадцяти страв, але не сідаємо відразу вечеряти, а чекаємо, коли на небі з'явиться перша зірка. У будинку горять свічки і цього вечора усі стежать за небом, очікуючи її появи. Моя мама на стіл завжди стелить першу скатерку для добрих душ та, розклавши по краях часник, застеляє другу скатертину - для людей. Посеред столу батько ставить паляницю, в яку вставляється свічка.
Ще перед вечерею батьки маком обсипають усю домашню живність, щоб відвернути злу силу. І коли вже все готове, вносять до хати "Святки". Для цього мій батько бере за руку меншого онука і йде з ним до хліва, несучи непочату воду, а синок - три колоски. Там вже стоять приготовлений Дідух та 12 в'язок запашного сіна. Все це кропиться водою і примовляється молитвою: «Милостивий Боже, і ти, Сонце праведне, зі Святим Різдвом! Торік дали ви урожай, дали добро, багатство і здоров'я усій нашій родині. Пошліть іще краще цього року!»
Потім Дідуха вносять до будинку і ставлять на покуті. До тих пір, поки Дідух стоїть на покуті, суворо забороняється виконувати будь-яку роботу.
Головні різдвяні страви звісно ж кутя та узвар. Для куті беремо завчасно товчену і вимочену пшеницю, а також "непочату" - набрана до сходу сонця воду, яку, вважають, освятив уночі сам Бог Сонця. Узвар готуємо із сухофруктів - яблук, груш, слив, вишень. Дванадцять страв символізують 12 апостолів чи свідчать про побажання 12 щасливих місяців року для всієї родини. Пригадую, готуючись до Святвечора, бабуня моя розпалювала піч, але не так, як звичайно, а особливим способом. У піч закладалися 12 полін, а вогонь висікали кресалом, яке протягом 12 днів лежало під образами. На цьому вогні готувалися традиційні пісні страви, випікався хліб, і усі збиралися за одним столом за родинним святковим частуванням. Бабуні давно немає, але все, що запало в душу з дитинства, продовжуємо і ми у своїх звичаях.
Найстарший господар бере ложкою кутю й промовляє молитву за покійних дідів і батьків, запрошуючи їх на вечерю. Для них та відсутніх членів родини на столі спеціально ставиться дві чарки і тарілки (з них ніхто не їсть, туди насипали куті). Традиційно на цю вечерю готуємо пісний борщ з грибами, капусняк, рибні страви, вареники з капустою, голубці з рисом, пісні млинці, гриби, пироги. Після вечері кутю та деякі інші страви зі столу не прибираємо, а залишаємо для духів померлих предків, які, за віруванням українців, також приходили «на різдвяну кутю».
А от на саме Різдво Христове 7 січня готуємо велику сімейну вечерю. Піст закінчився, тому на столі можуть бути присутніми різноманітні м'ясні страви: домашня ковбаса, гуска або качка з яблуками, холодець, буженина, а також млинці, заливна риба, пироги і пряники.
Так уже повелося здавна, що саме у Різдвяний вечір у нашій родині пробачають всі набуті за рік образи і діляться оплатком - спеціально освяченим білим хлібом. Голова сім'ї – мій батько, бере посудину з оплатками і каже: «Найціннішим даром Бога для нас є Ісус Христос, даром Його отримали, і Його даром хочу поділитися з кожним. Тільки Він – як той хліб – оплаток – є хлібом, який дає правдиве життя, життя вічне». Після цього ми просимо вибачення і дякуємо за все добро, яке один одному зробили. Батько читає молитву: «Поблагослови Господи Боже нас і ці дари, які з твоєї доброти будемо споживати. Навчи нас ділитися хлібом та добром з кожною людиною. Через Христа Господа нашого».
Вважається, що це свято не можна проводити на самоті або в дорозі. У святкові дні не забували і про тих, хто не може посидіти за родинним столом. Вважалося, що сам Христос в образі самітника сходить в цей день на землю і стукає у двері будинків. Звідси і пішла традиція – здійснювати в цей день безкорисливі справи, допомагати тим, хто волею випадку позбавлений святкового частування, тепла сімейного вогнища і даху над головою.
А після вечері починали співати колядки. Одна з найулюбленіших колядок,яку знають усі в нашій родині - «По всьому світу стала новина»:

По всьому світу стала новина:
Діва Марія Сина родила.

Сіном притрусила,
В яслах положила
Господнього Сина. (2)

Діва Марія Бога просила:
– В що ж би я Сина свого сповила?

Ти, Небесний Царю,
Прищли мені дари,
Сього дому господарю. (2)

Зійшли ангели з неба до землі,
Принесли дари Діві Марії:

Три свічі воскові,
Ще й ризи шовкові
Ісусові Христові. (2)

Засіяла звізда з неба до землі,
Зійшли ангели к Діві Марії.

Співають Їй пісні,
Господній Невісті,
Радості приносять. (2)

Потім батьки обдаровують дітей, гостей та один одного грішми й дарунками на майбутній достаток і багатство.
Протягом багатьох років і зміни поколінь прекрасні сімейні традиції зберігають єдність нашої родини. Саме зі своєї сім’ї, з родини іде у світ людина і несе в нього своє серце, наповнене добротою і любов’ю, відчуттям краси і справедливості. Тому не забувайте своє коріння і традицій своїх родин, щоб наші діти достойно могли передати їх і своїм предкам.

Мама двох синів

(Левченко Анжела)


http://fande.com.ua/ua/svyatkuvannya_rizdva_traditsii_mo_i_rodini/

Твір на тему: Традиції святкування Різдва в моїй родині.

Кожен народ має свої звичаї і традиції. Вони виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

Багата на них і українська земля. Особливо шанують традиції на західноукраїнських землях. У мене там мешкає бабуся, до якої я люблю їздити відпочи­вати на канікули, особливо на зимові. Чому? Бо саме на цей час припадають різд­вяні свята, які проходять там по-особливому.

Ще вдосвіта бабуся розпалює піч дванадцятьма полінами, бо в Ісуса Христа було дванадцять учнів. А потім починає готувати дванадцять святкових страв. Серед них узвар, варений горох, квасоля, смажена капуста, риба, вареники, варена або смажена картопля, гриби, гречана каша, заправлена молоком, голубці, коржі з маком та кутя з товченої пшениці.

В той час, як бабуся порається біля печі, дідусь іде оглядати господарство. Уважно оглядає він кожен куточок, кожну тваринку.

Він вважає, що все мертве і живе має зустрічати Святий вечір на своєму місці. У цей вечір, за старою народною традицією, ніщо не повинно бути в чужих руках, позичене чи десь забуте.

Коли заходить сонце, вся родина починає готувати домашній вівтар. Дідусь вносить «дідуха» — гарно сплетений сніп жита. Він є символом урожаю. Потім вітається до бабусі, ніби вперше її сьогодні бачить.

Перш ніж сідати до столу, дідусь іде надвір із кутею і батогом у руках. Там він закликає мороз до нас у гості, примовляючи: «Морозе, морозе! Іди кутю їсти!»

Вважається, що тим самим він закликає врожай до себе у дім.

Ніхто не сідає до столу, поки не зійде на небі перша зірка. Це та сама зірка, яка за біблійною історією сповістила про народження Ісуса Христа. Побачивши її, бабуся бере з рук дідуся кутю, і починається свята вечеря.

http://zubrila.com/tvir-na-temu-lt-br-gt-tradici%D1%97-svyatkuvannya-rizdva-v-mo%D1%97j-rodini-lt-br-gt-lt-br-gt-ukra%D1%97nska-narodna-tvorchist-usna-narodna-tvorchist-ukra%D1%97nskij-folklor-shkilna-programa-lt-br-gt/

Твір на тему “Різдво у моїй родині” або “Різдвяне свято”

В моїй родині серед зимових свят дуже шанується не тільки Новий Рік, але й Різдво Христове. Для нас це родинне свято. Ми святкуємо його разом с моїми бабусями что дідусями. Зазвичай, родичі збираються у нас вдома біля ялинки, що залишається з Свежего Року. Готуватися до Різдва ми починаємо ще зранку. Мать готує смачну кутю з родзинками. Як тільки вечоріє, я несу частину цієї куті до своєї хрещеної матері, яка живе неподалік. Например я висловлюю ій шану, як своїй другій мамі. А вона пригощає мене солодощами что дає подарунок. Потім я разом з друзями йду колядувати. За правилами, я мала би це робити пізніше ввечері, але мать не дозволяє ходити пізно вулицями. Ми приходимо до знайомих нам людей. Заздалегідь ми вивчаємо кілька колядок что співаємо їх. Ми кажемо усім, щоб вони раділи, что що Іісус Христос народився. За це нам дають солодощі что дрібні гроші. Але солодощі я відразу не їм, бо це можна робити лише за святковим столом. 1-го разу ми перевдягалися в костюми та ходили спражнім вертепом: була в нас своя коза, а ще циган, зірка что інші різдвяні персонажі. Я була лікарем та рятувала козу. Ввечері вся наша отчизна збирається за святковим столом. Ми їмо кутю что м`ясні страви, що їх приготували бабусі. Всією родиною ми згадуємо померлих родичів, а бабуся назначать для них кутю на столі. А мій брат ще идти4 вранці до своїх хрещених батьків посівати зерном.

http://www.inksystem-az.com/tvir-na-temu-rizdvo-u-mo%D1%97j-rodini-abo-rizdvyane-svyato/

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 5917 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[29.01.2016][Твір]
Твір на тему "Чарівна зима" (0)
[17.03.2016][Твір]
Твір на тему "Образ Фауста" (0)
[29.01.2016][Казки]
Казка про Сніговика (0)
[24.03.2014][Твір]
Твір на тему Україна - моя Батьківщина (1)
[16.03.2016][Вірші українські]
Вірші про Україну (0)
[02.12.2016][Диктанти українською мовою]
Диктанти з української мови для 6 класу (0)
[17.11.2016][Діалог]
Діалог у магазині (0)
[13.03.2018][Розповідь]
Розповідь на тему "Щотижневе прибирання кімнат" (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]