Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.07.2019, 01:51
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2152

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Аналіз сюжету п’єси «Платон Кречет»
08.09.2017, 07:49

У другій дії він хоче скомпрометувати Платона в очах Береста і для цього спішно приїздить на квартиру до Береста, у третій — хоче сфабрикувати підсудну справу на Платона.
Отже, всі дії Аркадія спрямовані на те, щоб знецінити Платона як спеціаліста-новатора, прибрати його із свого шляху. Він хоче зробити кар’єру не завдяки своїм здібностям, своїй праці, а за рахунок показного новаторства (пишається тим, що лікарню перетворив на фабрику, багато говорить про громадську роботу).
Які дії Береста?
Ось він з наради потрапляє опівночі додому до Платона, який оперує його. Почувши, що до проекту Ліди були серйозні зауваження Платона, Берест тут же зажадав ознайомитися з ними, відразу ж вирішує, що Ліда і Платон повинні зустрітись для обговорення проекту. Той факт, що Аркадій погано говорить про своїх підлеглих, а серед них, виявляється, є такі талановиті люди, як Платон, а також те, що Аркадій нікому не показав критичних зауважень Платона до проекту, наштовхує Береста на думку, що з керівництвом і кадрами в галузі медицини в межах міста не все гаразд. Він відразу викликає завідуючу міським здороввідділом Бочкарьову І ставить питання про роботу відділу на черговому засіданні міськвиконкому і т. д.
Наскрізна дія Береста — втручатися скрізь, де негаразд, де життя не відповідає нормам соціалістичного суспільства. Він скрізь, аж до особистого щастя Платона і Ліди, налагоджує справи, недарма ж Терентій Иосипо - визлазиває його майстром життя.
' Так наскрізні дії різних персонажів, взаємодіючи між собою, утворюють одну наскрізну дію і одну наскрізну протидію п’єси, в якій і виявляється конфлікт.
Наскрізна дія п’єси «Платон Кречет» — творче будівництво нового життя. Найяскравіше це виявляється в образі Платона; він активний учасник усього, що торкається життя радянських людей, його цікавлять не лише складні операції, а Й те, яким буде новий санаторій. Наскрізна дія Терентія Йосиповича Бублика — бути завжди чесним, добросовісним, завжди служити людям. Молодий порив Валі, Стьопи — бути попереду, творити нове; прагнення Христини Архипівни — бути завжди вірною бойовим традиціям медицини; бажання матері Платона — полегшити синові життя, зробити його щасливим, допомогти і оберігати сина в скрутну хвилину — все це ті наскрізні конкретні дії, які розкриваються у тому ж напрямку, що і діяльність Платона, допомагають їй. Наскрізна ж дія Аркадія, Бочкарьової, для якої важливо бути на рівні керівництва, як вона його розуміє, виходячи з досвіду керівництва промисловістю кондвиробів, частково поведінка введеної в оману Ліди, об’єктивні труднощі проблеми, яку вирішує Платон, — все це протидія Платонові.
Сюжет п’єси і рухається внаслідок зіткнення дії і протидії, в ньому виражається основний конфлікт п’єси як конфлікт між тими, хто хоче творити нове життя за нормами соціалістичної моралі, і тими, хто або не розуміє цих норм, або не може розібратися в конкретній ситуації, або, порушуючи ці норми, хоче взяти з життя якомога більше особисто для себе.
У п’єсі перемагає лінія дії Платона Кречета. Цій перемозі сприяє Берест. В цілому в розвитку наскрізної дії п’єси (шлях до перемоги Платона) відображається закономірність життя в радянському суспільстві, де перемагає все передове, прогресивне.
Діючи, персонажі проявляють свої характери як індивідуальності і як соціальні типи. Так, цілеспрямованість Платона, благородність його мети виростають на грунті його сердечності, щирості, доброти, глибини натури, талановитості, на грунті виховання в сім’ї, де жили спогади про батька, який прийняв смерть за нове життя, на грунті всієї моралі нашого суспільства.
Стьопа і Валя по-молодому запальні, вони діють прямо, різко в лице говорять Аркадієві, що думають про нього. Терентій Йосипович — розважливий, спокійний, в усій його поведінці відчувається великий життєвий досвід.

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 685 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[14.12.2016][Твір]
Твір на тему "Моя мама - найкраща" (0)
[10.03.2016][Вірші українські]
Тарас Шевченко. Вірші (0)
[21.09.2016][Розповідь]
Рассказ о мудрости (0)
[20.12.2016][Твір]
Твір-розповідь про Різдво (0)
[16.03.2016][Твір]
Твір-розповідь "Мій друг" (0)
[17.06.2017][Твір]
Картина весняної грози та її авторська оцінка (0)
[22.01.2014][Твір]
Твір розповідь на тему "Краса" (0)
[06.12.2016][Сочинения]
Сочинение на тему "Мой день рождения" (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]