Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.07.2019, 02:11
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2152

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Текст для перевірки швидкочитання 5 клас
06.06.2017, 08:19

Треба було осягнути її єство не лише розумом, а й почуттями, не лише понятійно, а й психологічно. Один із аспектів соціалістичної революції в психологічному плані полягає саме в тому, що розбурхану стихію почуттів, вікової ненависті до гнобителів, прагнення свободи, бунт мільйонів таких, як Хома Гудзь і Чіпка, треба було спрямувати в русло революційної дисципліни. Це було серйозною психологічною проблемою в роки революції і громадянської війни. Революційна організованість, залізна воля ставала невід’ємною рисою характеру більшовика.
У психологічному плані реакційно-декадентський табір висував ідею розхристаності, повної безконтрольності почуттів (у російській літературі ці ідеї пропагували Арцибашев і Пільняк, в українській літературі в 20-ті роки «диктатуру чуття» проголошував Валер’ян Підмо- гильний, з ним у творі «Можу» полемізував Андрій Головко).
Пригадаймо образи з поезії М. Бажана 20-х років, наприклад, образ командира чонівського загону: «Шурупом волі окрутив уста». Всі герої Бажана небагатослівні, силою волі перемагають у надзвичайно складних обставинах.
Потрібен був певний час, щоб Яновський побачив героїку революції не в зовнішній екзальтації, а у великому вольовому напруженні, якому підкорене все в людині. У зв’язку з цим поставала і нова художня проблема, як передати це «тамування почуття», напруження волі залізну більшовицьку волю, як передати не зовнішню, а внутрішню патетику революції. Вона повинна виявитися у дії, вчинках, вона в думках героїв, не вимовлених вголос, в авторських характеристиках героїв і подій.
Якщо у «Подвійному колі» розвінчання героїчної пози, то «Шаланда в морі» перша в романі новела, де здійснюється принцип «конкретної романтики» «крилатого реалізму». Якщо в «Дитинстві» зображено духовне багатство народу, його мудрість, талант, поетичність, що перебувають у суперечності з умовами, в яких живе народ, а також джерела народцої ненависті до гнобителів через призму дитячого світосприйняття, то в новелі «Шаланда в морі» зображено джерела героїзму останній народжувався в щоденній боротьбі з природою, у праці.
Образ Мусіїхи перший у романі після образу Івана Половця, побудований на тамуванні почуттів. Зовні нібито нічого не відбувається, а внутрішній стан до краю напружений. Із конт'раста внутрішнього стану з зовнішнім виявом висікається 'вогонь високої температури і палахкотить романтичним полум’ям героїзму навколо образів трудових людей, що виборюють собі щастя.

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 679 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[09.11.2016][Диктанти українською мовою]
Диктанти для 4 класу (0)
[03.04.2016][ГДЗ]
Из истории развития воздухоплавания (0)
[29.01.2016][Казки]
Казка про Сніговика (0)
[21.10.2016][Мініатюра]
Твір-мініатюра на тему "Барви осені" (0)
[06.04.2017][Твір]
Сочинение на тему "Моя любимая книга" (0)
[14.03.2016][Диктанти українською мовою]
Диктанти для 9 класу з української мови (0)
[12.01.2018][Сочинения]
Сочинение на тему "Ярмарки и выставки" (0)
[09.02.2016][Привітання]
Привітання в День Святого Валентина (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]