Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.07.2019, 01:19
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2152

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Твір на тему "Щедрість"
08.11.2016, 16:24


Твір на тему «Щедрість»

Щедрість — поняття, що означає широку матеріальну допомогу безоплатно. Це якість, яка позначає багатство душі, воно одне з кращих якостей, які властиві людині. Це готовність ділитися всім: не тільки тим, чого хочуть інші, а й тим, що і тобі самому необхідно. Адже як кажуть про людину, яка робить щось безкорисливо — щедрий.

Як щедрість проявляється в нашому повсякденному житті? Озирніться, вона всюди. Обдаровували людина, той, хто робить іншому подарунки, — щедрий. А вчитель, який ділиться зі своїми учнями не тільки знаннями, а й своєю душею — він також щедрий. Щедрістю можна назвати і допомогу тим, хто потребує її. До такої ось допомоги можна віднести і благодійність. У сім’ї також є місце щедрості, адже батьки щедро обдаровують своїх дітей любов’ю, теплом і турботою, завдяки чому діти самі вчаться бути щедрими.

Чи можна навчитися бути щедрим? Таке моральне якість, як щедрість не народжується разом з людиною, воно набувається з часом, воно приходить з молоком матері, воно виховується дорослими, і не важливо, будь-то батьки або наставники. Якщо ти тверезо оцінюєш себе, свої можливості, то, працюючи над собою, можна виховати в собі щедрість.

Навчіться бути зі своїми рідними та близькими бути щедрими, тоді і з оточуючими у вас все буде виходити. Будьте милосердними, пам’ятайте, завжди є ті, хто потребує вашої допомоги. Займіться благодійністю, вона виховує в людині безкорисливість і гуманність.

Отримуйте більше знань, адже людина, що має знання, завжди зможе поділитися ними з оточуючими, а якщо їх буде більше, то і віддати ви зможете більше. Обов’язково повинна бути робота. Адже, якщо ви збираєтеся ділитися матеріальними благами, то вони, для початку, повинні бути хоча б у вас. Людина, у якої вбрання справу до душі, завжди буде радий поділитися з ким-небудь, а той, який байдикує, не зможе і до себе цю щедрість проявити.

Завжди необхідно бути уважним до оточуючих. Адже, якщо людина помічає тих, кому саме в даний момент потрібна допомога, значить, він шукав їх, значить, був готовий поділитися.

Як знайти золоту середину, щоб і щедрим стати, і не перейти тендітну грань надлишку щедрості — марнотратство. Все досить просто. Вам лише необхідно спочатку зрозуміти чи дійсно ви хочете цього, а вже потім і ставати. Щедрість — властивість характеру людини, тому безхарактерний людина не здатна бути щедрим і милосердним.

http://yemets.com.ua/tvir-na-temu-shhedrist/

Що таке щедрість

Щедрість – безперечно позитивна якість , властива людині , досить часто сприймають однобоко : чим більше матеріальних благ подаровано, тим щедріша душа . Насправді суть цього поняття набагато багатогранніше .

Дуже багато людей досить поверхово розуміють значення цієї щедрості. В основі іноді безглуздого марнотратства і показною « широти душі » лежать вельми банальні бажання – бути центром уваги і отримувати помилкові симпатії оточуючих. Але рівно наскільки така щедрість нещира , настільки й лицемірна любов цих оточуючих.

Насправді людина, що живе на показ і роздає блага наліво і направо , цілком може виявитися дріб’язковим і склочним . Прикриваючи свої недоліки небаченою щедрістю , він не виправляє їх , а тільки посилює фальшю і лукавством . Рано чи пізно , але брехливість такої поведінки стане очевидною , і тоді вже ніщо не зможе повернути довіру , без якого вкрай складно існувати в соціумі.

Однак справжня щедрість йде не з гаманця , вона народжується в душі і з добрим серцем дарує оточуючим тепло і радість. Ось ця щедрість дуже цінна, вона здатна розповісти про благородство і щирості людської душі. Такі люди віддають свою увагу і допомогу, не чекаючи взамін слів подяки і захоплення .

Можливо , так можуть далеко не всі . Можливо , і поводитися подібним чином непросто. Але всього можна досягти , якщо є бажання і прагнення самовдосконалюватися. І починати треба з малого – вчитися поважати інших , бути уважним , щиро вникати в їхні проблеми , чесно намагатися допомогти в міру сил , не забувати про благодійництво та милосердя. Та просто почати любити людей навколо себе. Нехай не всі відразу вийде , але починати , хоча б з малого , необхідно.

Щедрість – це , перш за все , протистояння власним егоїзму , вміння ділитися не тільки багатством своєї душі , а й тим , що, можливо , і самому необхідно . Одне з кращих моральних якостей , яке здатне надати впевненість і почуття самодостатності по- справжньому щедрому людині.

http://bezpredelka.com/scho-take-schedrist/

Що таке щедрість?

Щедрість – це душевний порив, який збагачує і того, хто отримує блага і того, хто ними обдаровує. Обдаровував щедротами чоловік, отримує моральне задоволення, радість і спокій, а отримує їх, знаходить надію і впевненість у завтрашньому дні. Значить, щедрість – це ще і взаємність. Адже якщо ти даєш небудь без згоди на це, то тим самим можеш навіть нашкодити, принизивши того, кому все це призначалося.

Тому щедрому людині варто бути чемним, уважним і чуйним особливо по відношенню до тих, кому він хоче зробити добро. Інакше необдумана щедрість може стати приводом для пересудів і думок про те, що вона відбувається заради гри на публіку і від цього точно ніхто нічого не придбає, а скоріше втратить.

Якщо бажання бути щедрим виникає заради похвали, а не заради самого доброго діла, то це вже фальш, обман не тільки тих, заради кого розігрується даний спектакль, але і самого себе, свого самолюбства, гордості і марнославства. Та тільки пишатися тут нічим, тому що рівень самоповаги від цього явно не збільшиться. Тому потрібно бути чесним в укладення добра в першу чергу з самим собою і зі своєю совістю. І тільки тоді щедрість буде приносити справжню радість за тих, кому вдалося принести користь своїй допомогою.

Щедрість не стане вірним супутником тому, хто використовує її в інших цілях. Наприклад, для популярності своєї персони. Тому що щедрістю не заробляють, нею обдаровують, діляться, відбираючи в себе деколи останній шматок, аби тільки комусь хоч трохи краще жилося на землі.

Той, хто хоче бути щедрим по-справжньому, в першу чергу думає про потреби інших, згадуючи про себе в саму останню чергу, оскільки інакше він не може.

Така людина до країв наповнений благами і щедро роздає їх іншим разом із грошима та іншими речовими і відчутними зовнішніми необхідними благами. Мова йде про внутрішні благах людини, серед них є наступні: доброта, чуйність, чесність, скромність, ввічливість, любов до людей і багато інших. І з часом кількість таких скарбів в душі щедрого людини зростає все більше. Це відбувається, тому що він з легкістю віддає те, що має, замість того щоб безглуздо копити і чахнути над своїм златом, як це колись робив Кощій.

Він хоче бути вільною людиною і не позбавляти інших того ж через нестачу коштів. Щедрий людина намагається бути простіше, щире і добрішим для того щоб ніхто не відчував себе ображеним і приниженим, тому що звернувся до нього за допомогою. Він знає, що завдяки простоті, легкості спілкування і в теж час ввічливості та уважності зможе обдарувати щедротами тих, хто в них дійсно потребує, але соромиться цього.

Щедра людина ніколи не принизить того, хто до нього прийшов, не виставить такої людини на посміховисько, тому що знає, що все в цьому світі має початок і кінець. Щедра людина розуміє, що все змінюється, і сьогодні він допомагає тим, хто просить, а завтра може статися так, що він або встане з ними в один ряд, або хто просить стане з колін бідності і, уподібнившись його приклад, почне робити добрі справи.

Щедра людина прагне до анонімності, він не хоче популярності, а хоче, щоб його справу процвітало і не припинялося, тому що завдяки щедрості можна подарувати нужденному людині не тільки віру в себе, але і в те, що дива трапляються, а навколишні його люди ще не втратили людяності.

http://verano.rv.ua/navchannya/shho-take-shhedrist/

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 2440 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[20.12.2016][Твір]
Твір-розповідь про Різдво (0)
[29.09.2013][Твір]
Твір розповідь на тему «Щастя» (0)
[05.09.2016][Сочинения]
Сочинение на тему ключ к физическому и духовному здоровью (0)
[16.11.2016][Вірші для дітей]
Вірші про зиму для малят (0)
[02.12.2016][Сочинения]
Сочинение на тему "Зима" (0)
[26.05.2014][Сочинения]
Сочинение на тему России для школы (1)
[25.03.2016][Сочинения]
Рассказ экспедиция в Гольфстрим (0)
[17.03.2016][Вірші для дітей]
Вірші для дітей про весну (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]