Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.03.2024, 09:01
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2451

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Емоційна оцінка ліричного твору
11.07.2017, 07:39

Доки не виникне конкретна соціальна емоція як реакція ліричного «я» на певне явище дійсності, доти всі попередні начерки, враження, спостереження, слова, окремі образи, ритмічні заготовки існують лише як розрізнений і неповний «комплект елементів», не об’єднаних в одну систему.
У конкретній соціальній емоції виражається пафос ліричного «я» як конкретно-почуттєве втілення ідеї. У даному разі особливо важливо розрізнити поняття: почуття й емоції. У психології навіть на рівні навчальної літератури ця різниця чітко визначена, але в літературознавстві вона часто ігнорується. «Почуття являють собою складні, відносно стійкі властивості особистості, які проявляються у формі процесів переживання і станів. Почуття утворюється в результаті систематизування конкретних переживань, що виникають під впливом тих або інших подразнень. Ці переживання з їх різним змістом і різним ступенем інтенсивності відбивають ті чи інші події суспільного чи особистого життя, їх можна назвати емоціями. Емоції, таким чином,— це ті процеси, на основі яких утворюється почуття, як властивість особистості».
Якщо виходити з того, що емоційна оцінка у системі «суб’єкт — об’єкт» найбезпосередніше виявляється в ліриці, то перша реакція поета-лірика на проблему, поставлену життям, є певна соціальна емоція (гніву, радості, болю, суму, презирства, захоплення і т. д. і т. д.). Емоція ж — це завжди рух. Звернімо увагу на те, що в психології вона завжди мислиться як процес, а кожний процес має певний темп, ритм, характер, смисл. Функція емоції — активізувати діяльність. Емоція завжди виявляється в рухові, в дії. У художній творчості — це активізація, приведення в рух авторської свідомості. Соціальна емоція, виникнувши як певна реакція, розвивається до пафосу, в якому і виражається ідея або, як говорив Бєлінський, «любов до ідеї». Сильна емоція, кипіння почуттів, вся їх гама — це не статика, а рух життя, переживання, яке має, повторюємо, СВ.ІЙ темп і ритм.
З моменту виникнення соціальної емоції їй підкоряється вся психіка митця. Соціальна емоція викликає
1 А. Г. Ковалев, Пснхология личности, М., «Просвещение».
певний темпоритм життя—дихання, биття серця, інтенсивність уяви, плину фантазії і уявлень; цей темпоритм і стає темпоритмом поезії.
Коли йдеться про походження ритму в поезії, ві# трактується як ритм, що прийшов від праці. Це правильно. При цьому тільки не можна пропускати одну проміжну ланку між ритмом праці і ритмом поезії — настрій, емоційний стан. У процесі праці створюється не лише ритм, а й настрій. Вони нероздільні. На нероздільності ритму і настрою грунтується вплив музики: бадьора музика, бадьорий ритм створюють відповідний настрій. Слід пам’ятати не лише те, що пісня виникає з праці, але й те, що з піснею і праця в.еселіша, а не тільки організова- ніша.
Цей зв’язок між ритмом і настроєм глибоко збагнув К. С. Станіславський. Прагнучи розробити психотехніку актора, він прийшов до поняття темпоритму: «Ми думаємо, мріємо, сумуємо також у певному темпоритмі, бо в усі ці моменти проявляється наше життя. А там, де життя, там і дії, де дії — там і рух, а там, де рух, там і темп, а де темп — там і ритм. У кожної людської пристрасті, внутрішнього стану, переживання свій темпоритм»

Категорія: Твір | Додав: Наталья
Переглядів: 1488 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
[22.12.2016][Діалог]
Діалог про мову (0)
[22.11.2016][Твір]
твір на тему "Фільм який мене вразив" (0)
[09.02.2016][Діалог]
Діалог на тему "Зустріч" (0)
[02.06.2013][Діалог]
Діалог двох друзів на тему Любов, Кохання (0)
[26.05.2014][Сочинения]
Сочинение на тему России для школы (1)
[20.11.2017][Сочинения]
Сочинение на тему "Акции и ценные бумаги" (0)
[23.12.2016][Мініатюра]
Твір-мініатюра "Вітер" (0)
[29.11.2016][Вірші українські]
Вірші про кохання (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]