Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 29.03.2024, 03:15
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Вірші українські [15]
Вірші українських поетов для школи і школярів, вірші учнів навчальної, середньої та вищої школи
Вірші для дітей [13]
Дитячі вірші про мову, Україну, вірші для дітей Тараса Шевченко та Лесі Українки, віршики про природу та маму
Диктанти українською мовою [7]
Українські диктанти для 1,2,3 класу навчальної школи, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класу середньої школи та 10, 11 класу вищої школи
Українські перекази [5]
Докладні перекази тексту з української мови, стислі перекази творів українських письменників, контрольні українські перекази для школярів художнього стилю
Твір [94]
Українські твори на тему життя людини, твір опис та твір роздум українською мовою, художні твори мініатюри про мати та дитину
Діалог [13]
Діалоги з української мови, короткі та довгі
Мініатюра [5]
Твори мініатюри українською мовою на різні теми. Для школярів, школи та вчителів у допомогу
Розповідь [12]
Цей розділ допоможе вам скласти розповідь з текстом українською мовою
ГДЗ [2]
Готові домашні завдання по математиці, ГДЗ з української та англійської мови та інші.
Привітання [14]
Різноманітні привітання зі святами: з днем народження, ювілеєм, новим роком, 8 березня та 23 лютого
Сочинения [40]
Сочинения на русском языке
Диктанты [2]
Диктанты по русскому языку и литературе
Казки [8]

Наше опитування

Що вам потрібно?
Всього відповідей: 2451

Статистика

Пошук

Цікаве

Популярні українські твори

Популярні вірші українською мовою

Популярні диктанти

Готові домашні завдання / ГДЗ

Друзі сайту

українська

Головна » Файли » Твір

Дорогі школяри та вчителя! Розділ нашого сайту: "Твір" містить різноманітні матеріали у допомогу для школи. Твір - тільки самі популярні та необхідні для підготовки до школи і в допомогу вчителям
Твір-опис "Український рушник"
29.10.2016, 12:38


Український рушник (Твір-опис)

Вишитий рушник… Він стає першою сходинкою до щастя молодих, ним зустрічають гостей і прикрашають оселі. З давніх-давен це незмінний елемент побуту українського народу. Рушник оспівано в піснях, думах, баладах.

Здавалося, ми все про нього знаємо. Та ні. Тільки тепер, вивчаючи свою спадщину, дізнаємося, що різне призначення давало рушникам різні назви: божник (для образів), подарунковий (для подарунка), утирач (для рук і обличчя).

Часто у вишивці використовували рослинні мотиви — дубове листя, виноградне гроно, а також зображення соловейка, голуба, півня, зозулі. Нитки брали невибілені, пізніше почали фарбувати їх корою, листям, ягодами, травами. Для закріплення барв нитки заткали в житнє тісто, і вони не втрачали кольору протягом десятиліть. Люди вірили, що орнаменти на народному одязі оберігають їх від злої сили, грізних духів.

http://zubrila.com/ukra%D1%97nskij-rushnik-tvir-opis-lt-br-gt-tvori-z-rozvitku-movlennya-ukra%D1%97nska-mova-ta-literatura-shkilnij-tvir-lt-br-gt/

Український рушник

Український рушник Його можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як і без пісні, не обходяться народження, одруження людини, ювілейні урочистості.
Ознакою охайності, працьовитості кожної господині є прибрана хата і чистий рушник напохваті. По всій Україні поширений звичай накривати рушником хліб на столі. нИм накривали і діжу після випікання хліба, ставлячи її під образами на покуті. Дарунковими рушниками перев’язували гостей і кумів, запрошених на зорини.
Гарний був звичай використовувати рушник при будівництві житла. Його вішали вгорі, у кутку, коли стіни були вже зведені.
У перший день огляду озимини йшли в поле гуртом – частіше родом. Попереду батько ніс на рушник хліб-сіль; у кошику, накритому рушником, несла різне частування мати. На зеленому полі розстеляли його, клали їжу. Так робили і в перший день оранки, сівби та жнив. Після закінчення жнив господар зустрічав женців з хлібом-сіллю на рушнику, а ті одягали на нього обжинковий вінок.
Коли син вирушав із дому у далеку дорогу, мати дарувала йому рушник, щоб беріг від лиха. Цей звичай існує і нині. Весільний рушник кожна дівчина готувала сама. Вишивати рушник, сорочки матері навчали дочок змалку.
Окрім хат рушниками в минулому прикрашали також громадські установи – сільські управи, школи. Рушник у нашому побуті живе і сьогодні. Його використовують на весіллі, під час проводів хлопців до армії. З хлібом-сіллю на рушнику зустрічають дорогих гостей.
Добре було б, якби і в сім’ях повернулися до прадавньої традиції вишивати рушники.

https://vk.com/club68241525

Твір на тему "Вишитий рушник"

Вишитий рушник здавна вважалося цінним подарунком на Русі. Такі рушники використовували як обереги, що володіють магічною силою. На них вишивали зображення язичницьких богів і богинь, знаки Неба (символізує Небесного Отця) і знаки землі (що символізує материнство), а також безліч інших символів, несучих захисний сенс.

І це не дивно, адже рушник людина підносить до свого обличчя - самому уразливому і відкритому ділянці його тіла.

Традиційними символами вишитих рушників стали рослинні орнаменти (образ райського саду та світового древа), райські птахи, коловороти і т.д. Як правило, у вишивці використовувався червоний колір на білому тлі. Робили рушники з різних матеріалів, як правило, з льону, але обов'язково вишивали краю. Причому вишивка могла бути широкою або вузькою, але її наявність на полотні було обов'язково.

Вишивкою рушників займалися незаміжні дівчата і заміжні жінки. Дівчата готували собі придане, з яким не соромно буде з'явитися в будинку майбутньої свекрухи, а жінки дарували вишиті рушники своїм дітям (як правило, синам) разом з материнським благословенням.

Вважалося, що вишивання рушників є благочестивою справою, так як за подібною роботою людина як би очищає свою душу. До слова сказати , вишиті рушники використовували не лише за прямим призначенням. Ними могли прикрашати червоний кут, що надавало цьому місцю в будинку додатковий сакральний зміст.

Вишиті рушники використовували в різних обрядах: весільному (подавали хліб і сіль молодим), похоронну. Вишиті рушники дарували добрим друзям і благодійникам.

Досі вишиті рушники є таким добрим подарунком, який свідчить про розташування до вас ту людину, яка дарує їх.

http://vsigdz.ucoz.ua/load/gotovi_tvori/tvir_na_temu_vishitij_rushnik/39-1-0-1273

Категорія: Твір | Додав: Поля
Переглядів: 7099 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2
[08.12.2016][Твір]
Твір на тему "Ввічливість" (0)
[18.10.2013][Твір]
Твір роздум на тему: «Зовнішність людини» (0)
[11.11.2016][Твір]
Твір на тему "Перший сніг" (0)
[03.04.2016][ГДЗ]
Из истории развития воздухоплавания (0)
[29.01.2016][Твір]
Твір на тему "Чарівна зима" (0)
[10.03.2016][Твір]
Твір на тему "Шевченкове слово" (0)
[16.02.2016][Твір]
Твір на тему "Весна Прийшла" (0)
[11.03.2018][Розповідь]
Розповідь як прибираючи стати блогером (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]